Designové pěstování a 6 jarních tipů pro osvěžení interiéru

Zelené pokojovky a čerstvé květiny mají své pevné místo v každém interiéru. Objevte naše tipy na designové květináče, vázy a další doplňky, které jaro přinesou až k vám domů.

Jaro je časem nejen lásky, ale také bující zeleně a voňavých květů. Pozvěte jaro také k sobě domů a pozdvihněte krásu vašich oblíbených rostlinek. Sestavili jsme několik tipů na designové květináče, krásné skleněné vázy a další zelené doplňky, se kterými bude vaše domácí pěstování ještě radostnější.

Pořádný květináč je základ úspěchu

Květináče na drátěných podstavcích Wire od MENU promění vaše oblíbené rostliny v jedinečný umělecký objekt. Kombinací podstavců několika velikostí s nimi můžete vytvořit stylovou květinovou sestavu. Navíc skvěle vyniknou nejen doma, ale díky zpracování z oceli také venku, kde bez potíží odolají vlivům počasí.

Samozavlažovací květináče Oasis od NORTHERN nenechají vaši rostlinku na suchu. Jsou vyrobeny z nadčasové terakoty, ve dvou odstínech a dvou velikostech. Snadno si tak vyberete ten, který bude vašemu domovu a rostlině nejvíce slušet.

Specialitou je kolekce designových květináčů Umanoff od MENU, která vnese do interiéru prvek nadčasové elegance. Jsou dílem slavného designéra Arthura Umanoffa – legendy amerického moderního designu z poloviny století. Nás zaujal především nevšední ratanový výplet.

Nebo raději čerstvé květiny do vázy?

Máte-li slabost pro krásné sklo, jistě vás nadchnou vázy Troll od MENU. Jsou dokonalou ukázkou snoubení tradičního sklářského řemesla s moderním severským designem. Při bližším pohledu si všimněte, jak se zbarvení vázy efektně proměňuje s tím, že se mění tloušťka skla – od tmavé u dna ke světlejší u vrcholu.

Échasse je francouzský název pro chůdy a také pro kolekci skleněných váz od MENU. Právě jakési „chůdy“ v podobě subtilního mosazného podstavce nesou těžkou hmotu skleněné vázy z kouřového skla ve tvaru kapky, se kterou tvoří zajímavý kontrast. Krásný kus ruční práce, který má charakter sběratelského kousku.

Pro tu nejlepší péči

Konev na zalévání rostlin nebo designová dekorace? V konvi Grab značky NORTHERN získáte obojí. Stylový doplněk, díky kterému v horkých dnech vaše rostlinky nebudou žíznit. Doslova must have kousek pro každého milovníka domácího pěstování a zahradničení.

Prohlédněte si celou kolekci designových květináčů, váz a dalších doplňků pro domácí pěstování na DESIGNSPOT.

Přečtěte si také