Tipy pro stylové osvětlení na zahradu nebo terasu

Připravili jsme pro vás několik tipů, se kterými při letním grilování nezůstanete po tmě. Vytvořte na zahradě nebo terase příjemnou romantickou atmosféru s designovými přenosnými lampami.

Dny jsou sice stále delší, grilování nebo večerní koktejl na zahradě se ale snadno protáhnou až do pozdních nočních hodin. Podvečerní šero a tma mají svou nezaměnitelnou romantiku, ale se správně zvoleným osvětlením ji můžeme ještě umocnit.

Nadčasovou letní klasikou jsou tradiční papírové lampiony nebo řetězy se žárovkami, zdánlivě náhodně rozvěšené po okolních stromcích a keřích. Malé či velké, barevné nebo čistě bílé – vždy budou vypadat skvěle a dodají nádech středomoří.

Nesmíme zapomenout ani na klasické svíčky, které se svým uklidňujícím plápolavým světlem nesmí chybět. Tradiční svícny se však ven tolik nehodí – i menší vánek nám může v lepším případě svíčky pozhasínat, v horším převrhnout. Ideální jsou skleněné svícny s vysokým okrajem, ale stejně dobře poslouží i obyčejná zavařovačka.

Svícny Echassé značky MENU nabízí ideální úkryt pro svíčku, kterou díky hluboké skleněné nádobě perfektně uchrání před větrem. Opálové nebo kouřové sklo, ze kterého jsou svícny vyrobeny, zároveň vytváří velmi pěkný vizuální efekt.

Velkým hitem posledních let jsou přenosné stolní lampy. Vypadají krásně nejen v interiéru, ale snadno je přenesete i ven. Díky vestavné baterii vydrží svítit obvykle až 12 hodin bez zdroje napájení a často disponují regulovatelnou intenzitou osvětlení, takže o správnou romantiku bude postaráno. Navíc bývají vyrobené z odolných materiálů jako je ocel nebo tvrzený plast, takže lecos vydrží.

Přenosné stolní pampy PC designéra Pierra Charpina patří mezi ikony značky HAY. Lampy jsou vyrobeny z robusního plastu a mají matnou povrchovou úpravu odolnou proti poškrábání a vodě.

Přenosná stolní lampa Apollo značky HAY byla navržena studiem STUDIO 0405 a je výjimečná tím, že je celá ručně vyrobena z jednoho kusu opálového skla. Každá lampa je tak jedinečným kouskem.

Přenosná stolní lampa Column značky MENU byla inspirována sloupky, ke kterým se ukotvují plavidla na molu. Má tedy nápadný design hřibovitého tvaru s moderními hranami a efektní bronzovou povrchovou úpravou. Je však vyrobena z hliníku a tedy velmi lehká.

Přenosné lampy Pao vznikly ve spolupráci značky HAY s japonským designérem Naoto Fukasawou, který jim vtiskl jednoduchou a elegantní estetiku inspirovanou tvary tradičních mongolských stanů.

Lampa Carrie už svým názvem i designem přímo vybízí k tomu, abyste ji vzali s sebou. Šikovná rukojeť usnadňuje přenášení a můžete za ni lampu klidně zavěsit. Krásný klasický kousek značky MENU.

Prohlédněte si nabídku přenosných lamp na DESIGNSPOT.

Přečtěte si také