Zahradní stolování a nejlepší severské doplňky

Sezóna snídaní na terase a zahradního grilování je v plném proudu a tak jsme pro vás nachystali několik tipů, se kterými si tyto krásné okamžiky užijete ještě více. A jak jinak než ve skandinávském stylu.

Pořádný podnos je základ

Bez podnosu si stolování neumíme představit. Díky němu snadno přemístíte větší množství věcí a proto by měl být dostatečně velký a především pevný a bytelný. Bonusem jsou zvýšené hrany, které udrží obsah na místě.

Podnos z kvalitního dřeva bude také krásnou dekorací, která může zdobit vaši kuchyni nebo jídelnu i když právě není potřeba. Kvalitní dřevo navíc snadno přežije i pár kapek vody, kterým se venku občas nevyhneme.

Podnos Nordic od SKAGERAK udělá radost každému, kdo má rád poctivé výrobky ze dřeva. Je totiž vyroben z dubu a precizně opracován v duchu moderního skandinávského designu.

Podnosy Fionia jsou svou mimořádnou kvalitou typické. Vyrobené z dubového nebo teakového dřeva zručnými severskými řemeslníky vypadají na stole krásně a vydrží doslova všechno. Navíc díky neošetřenému dřevu časem získávají nádhernou patinu.

Podnos Norr je vyroben z dubového dřeva a zajímavostí jsou měkké kožené řemínky po stranách, za které se snadno přenáší a také mu dodávají šmrnc.

No. 10 jsou stylově čisté, krásné a praktické podnosy, které pro značku SKAGERAK navrhl designér Teruhiro Yanagiharou ve stylu tradičního japonského minimalismu.

Servírujte dobré pití stylově

Při grilovačce s přáteli i romantické snídani nesmíme zapomínat na něco dobrého k pití. Termosky udrží ranní čaj nebo kávu horké. Velké džbány na čistou vodu se zase postarají o náš pitný režim. A co může být krásnějšího, než sklenka dobrého vína při zapadajícím slunci?

Termoska STELTON nejen skvěle vypadá, ale je také mimořádně praktická. Díky speciálnímu vakuovému obalu udrží teplotu mnoho hodin.

Elegantní džbán Etruscan od MENU je vyroben z leštěné nerezové oceli a svou ladnou siluetou obohatí nejen jídelní stůl.

Díky dekantéru od MENU se víno provzdušní a zbaví nežádoucích tónů. Samotný proces dekantace je velmi zajímavou podívanou a víno pak můžete stylově nalévat přímo z karafy.

Šikovné doplňky vždy po ruce

Nezbytnosti, bez kterých to zkrátka nejde. Mlýnky na sůl a pepř nebo šikovný držák na papírové utěrky budou vždy připravené ve správnou chvíli na správném místě.

Minimalistický stojan na papírové utěrky od SKAGERAK je vyroben z odolného dubového dřeva a doplněn slušivým koženým poutkem, za které ho hravě přenesete kamkoliv bude potřeba.

Bez designových mlýnků na sůl a pepř Bottle od MENU si už dnes hodování u stolu neumíme představit. Jméno jim dal tvar připomínající lahev, vyrábí se v celé řadě barevných provedení a mají nastavitelnou hrubost mletí.

Designové mlýnky na koření z kolekce kuchyňských doplňků George Sowdena, kterou navrhl pro značku HAY, jsou typické hravými tvary a odvážnou barevností.

Stojan na papírové utěrky Porter od HAY nabízí jednoduchý design s praktickým detailem – otočnou rukojetí v horní části, kterou napřímíte když je třeba vyměnit roli a natočíte do svislé polohy pro její zafixování.

Přečtěte si také