Zářivá mosaz jako nadčasový hit moderního bydlení

Mosaz v poslední době zažívá renesanci. Vybrali jsme několik kousků, kde tento materiál podobný zlatu hraje hlavní roli. Přesvědčte se sami o nadčasové kráse mosazi.

Použití mosazi v interiérovém designu není ničím novým. Často ji však spojujeme spíše s historickými doplňky a prvky v původních interiérech. V poslední době ale tento krásný a nadčasový materiál zažívá svou renesanci a výrobci jej vrací do života vskutku originálními způsoby.

Kolekci zrcadel Nimbus pro MENU navrhlo designérské studio Krøyer-Sætter-Lassen. Na originalitě jim dodává efektní rám, který zrcadlo obepíná a také dekorativní detaily – třeba viditelé šroubky připevňující zrcadlo k rámu.

Podlahová lampa JWDA od MENU je inspirovaná tradičními olejovými lampami. Elegantní, ale odvážný design lampy vychází z kontrastů tvarů i materiálů – oválné stínidlo z opálového skla se vznáší na tenkém kovovém stonku nad válcovitým kamenným podstavcem. Mosazné detaily pak podtrhují krásu lampy a dodávají jí nadčasovosti.

Dnes mosaz patří mezi velmi trendy materiály a v moderním bydlení má rozhodně své místo. Především v kombinaci se současnými minimalistickými interiéry plnými jemných tlumených barev vypadá skvěle a přidává dotek exluzivity.

Přečtěte si také